Convenant Jeugd & Alcohol
In 2007 hebben de Westfriese gemeenten plus Schagen met de Minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties het convenant Jeugd en Alcohol ondertekend. Met de ondertekening zijn de gemeenten overeengekomen dat er maatregelen moeten worden genomen om het overmatige alcoholgebruik onder jongeren een halt toe te roepen. Op 25 juni 2009 hebben de Westfriese gemeenten en Schagen en de minister van BZK een vervolgconvenant ondertekend. Dit convenant liep van 25 juni 2009 tot en met 31 december 2010.
Plaatselijke regels
Gevolg hiervan is, dat de deelnemende gemeenten, waaronder dus ook de gemeente Enkhuizen, een vernieuwde Drank- en horecaverordening hebben vastgesteld. Een dergelijke verordening stelt de gemeente in staat om plaatselijke regels te stellen die in verband staan met alcoholgebruik. De landelijke overheid heeft in de Drank- en horecawet bepaald, over welke onderwerpen een gemeente eigen regels mag vaststellen. Voorbeelden van zaken die in de gemeentelijke drank- en horecaverordening zijn geregeld zijn: een verbod op het verstrekken van sterke drank door paracommerciële instellingen zoals sportkantines, en de mogelijkheid om tijdens bepaalde gebeurtenissen een zogenaamde drooglegging af te kondigen.
Beleidsregels sluitingstijden horeca 2011
Een andere mogelijkheid om het gebruik van alcohol te beïnvloeden is het vaststellen van toegangs- en sluitingstijden. In de beleidsregels 'Sluitingstijden horeca Enkhuizen 2010' heeft de burgemeester voor de diverse soorten horecabedrijven de toegangstijden en sluitingstijden vastgesteld. Het meest in het oog springende verschil met het vorige beleid, is dat er voor cafés en discotheken op de vrijdag- en zaterdagavond een uiterste toegangstijd van 01.00 uur is vastgesteld. In het verleden was dat 24.00 uur.
Kijk voor meer informatie op www.westfrisland.nl

