Terug naar het overzicht

Zomeravond Beiaardconcert 14 juli: Kenneth Theunissen en Stefan Meylaers

Tijdens de zomermaanden klinkt er weer prachtige muziek vanuit de Zuidertoren en de Drommedaris. Iedere dinsdagavond vanaf 20.00 uur kunt u genieten van een concert op het carillon van de Zuidertoren of de Drommedaris. De concerten worden verzorgd door verschillende gastbeiaardiers uit binnen- en buitenland. Zij brengen een gevarieerd programma met bekende en verrassende muziekstukken. Rondom de Zuidertoren en Drommedaris zijn luisterplaatsen ingericht.

14 juli: Kenneth Theunissen en Stefan Meylaers

Dinsdagavond 14 juli vanaf 20.00 uur geven Kenneth Theunissen en Stefan Meylaers een bijzonder ABBA concert op de piano en op het carillon van de Drommedaris. Kenneth bespeelt het carillon en Stefan de piano.

Kenneth Theunissen studeerde piano en slagwerk aan het Muziekconservatorium te Hasselt. In 1993 behaalde hij met docenten Jos D’hollander en Eddy Mariën het einddiploma aan de Koninklijke beiaardschool te Mechelen. Hij won prijzen op de beiaardwedstrijden te München, Venlo en werd in 1995 algemeen laureaat te Zwolle. Hetzelfde jaar behaalde hij bij slagwerkdocent Leo Ouderits zijn meestergraad diploma met grootste onderscheiding aan het Lemmensinstituut te Leuven. Als slagwerker trad Kenneth op met het orkest van de Koninklijke Muntschouwburg, het Filharmonisch orkest van Luik, het Ballet van Vlaanderen en was hij jarenlang eerste slagwerker van de musical ‘Les Misérables’ te Duitsland. Momenteel is hij slagwerkdocent aan het muziekconservatorium van Hasselt en Lanaken.
In 2008 werd Kenneth algemeen laureaat van de internationale Koningin Fabiolawedstrijd voor beiaard te Mechelen. Kenneth is stadsbeiaardier van Gent, Hasselt en Sint-Niklaas.

Stefan Meylaers (1970) ontving als componist, concertpianist, docent en producer verschillende
nominaties en prijzen, o.a. voor de Hollywood Music In Media Awards. Hij werkte in zijn projecten samen met toonaangevende persoonlijkheden zoals Lorenzo Quinn en Piet Stockmans en orkesten zoals het Budapest Scoring Orchestra. Hij is over de hele wereld actief en heeft opgetreden in beroemde zalen zoals Carnegie Hall en het hoofdkwartier van Verenigde Naties in New York. Verschillende composities zijn beschikbaar op Spotify en andere streamingplatforms. Stefan Meylaers is als docent verbonden aan knst.Hasselt (Stedelijk Muziekconservatorium) en de UCLL (Universitaire Hogeschool Leuven-Hasselt).

Programma

  1. The Winner Takes It All & Take A Chance on Me
  2. Chiquitita
  3. Dancing Queen
  4. I Still Have Faith in You
  5. Gimme! Gimme! Gimme!
  6. Don’t Shut Me Down
  7. Knowing Me, Knowing You & Mamma Mia
  8. I Have a Dream
  9. Waterloo
  10. Fernando
  11. S.O.S. & Money, Money, Money
  12. Thank You for The Music

De toegang is gratis. Kom langs, neem plaats en laat u verrassen door de sfeervolle klanken van het carillon tijdens een heerlijke zomeravond in Enkhuizen.

De Zomeravond Beiaardconcerten worden mogelijk gemaakt door de samenwerking tussen de Enkhuizer Klokkenspel Vereniging, de stadsbeiaardier en de gemeente Enkhuizen.