Terug naar het overzicht

Symbolisch moment nieuw reddingsboot voor KNRM Enkhuizen

plaatsing munt in de kiel van nieuw KNRM-boot
Foto: Roel Ovinge

Rondom het bouwen van een nieuwe boot zijn er veel tradities, zoals het kapotslaan van een champagnefles bij de doop, maar ook de zogenaamde kiellegging. Voor het KNRM-reddingsstation wordt er een nieuwe reddingsboot gebouwd. Afgelopen week vond dit symbolische moment plaats met burgemeester Jeltje Hoekstra-Sikkema.

Tijdens de kiellegging wordt er tijdens het bouwproces een munt in het schip geplaatst. Volgens de zeevaarttraditie helpt dit aan een veilige reis voor de bemanning. De munt wordt geplaatst door de schenkers van de boot, de broers Joop en Martin Verhoef. Zij zullen ook de naam van de reddingsboot bepalen en dopen volgens de traditie van de KNRM.

Betere reddingsboot

Deze nieuwe reddingsboot heeft een beter balans en extra voorzieningen, zoals een klep voor drenkelingen. Zo kan het reddingsschip sneller en veiliger bij de noodsituatie komen. Dat helpt zowel de mensen in nood als onze redders. De reddingboot is 11,4 meter lang en 4,1 meter breed, biedt plaats aan vier bemanningsleden en kan tot 50 personen tegelijk redden. Ook is het schip inzetbaar op het IJsselmeer, de Waddenzee en de Noordzee. Het schip zorgt voor 90% minder CO2-uitstoot, hiermee sluit de KNRM aan bij haar doelstellingen voor een duurzamere vloot.

Burgemeester Jeltje Hoekstra-Sikkema staat met de donateurs en anderen van KNRM voor het nieuwe schip.
Foto: Roel Ovinge